Прававая старонка - ДУА "Сярэдняя школа №143 г.Мінска ім. М.А.Аўэзава" (Афіцыйны сайт)

Меню раздзелу

Прававая старонка

ПРАВЫ І АБАВЯЗКІ НАВУЧЭНЦАЎ, БАЦЬКОЎ, ПЕДАГОГАЎ

Артыкул 17.3 Кодэкса аб адміністрацыйных правапарушэннях

Распіццё алкагольных, слабаалкагольных напояў ці піва, спажыванне наркатычных сродкаў, псіхатропных рэчываў або іх аналагаў у грамадскім месцы альбо з'яўленне ў грамадскім месцы або на працы ў стане ап'янення.

Небяспечныя карцінкі

Практычна кожны з нас з'яўляецца шчаслівым уладальнікам мабільнага тэлефона, а многія – і кампутара.

У школе, у транспарце, дома – ты заўсёды на сувязі і гатовы да зносін. І не толькі да зносін. Як жа хочацца падзяліцца якімі-небудзь новымі малюнкамі, фатаграфіямі або відэа, сцягнутымі з Інтэрнэту з сябрамі, аднакласнікамі і проста знаёмымі!

А цяпер адкажы сабе на пытанне: «Як часта я задумваюся аб тым, якую карцінку, фатаграфію або відэа пасылаю іншаму твару і ці будзе мне што-небудзь за гэта?». Думаю, што адказ не прымусіць сябе доўга чакаць.

больш падрабязна... / згарнуць

Ці ёсць цана ў бясплатнай паездкі?

больш падрабязна... / згарнуць

Адказнасць бацькоў за выхаванне і ўтрыманне сваіх непаўналетніх дзяцей

Сям'я — сацыяльны інстытут. Усе унутрысямейны працэсы аказваюць ўздзеянне на грамадства, і ў той жа час сама сям'я чуйна рэагуе на ўсе змены, якія адбываюцца ў грамадскай і дзяржаўнай жыцця. Таму дзяржава і грамадства павінны праяўляць пастаянны клопат аб сям'і і сямейным выхаванні.

Памятка для бацькоў

Артыкул 4.3. Узрост, з якога наступае адміністрацыйная адказнасць

больш падрабязна... / згарнуць

Артыкул 14 Закона Рэспублікі Беларусь ад 31.05.2003 «Аб асновах сістэмы прафілактыкі безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх». Умовы змяшчэння непаўналетніх у спецыяльныя вучэбна-выхаваўчыя ўстановы, спецыяльныя лячэбна-выхаваўчыя ўстановы і ўмовы знаходжання ў іх