Профільнае навучанне - ДУА "Сярэдняя школа №143 г.Мінска ім. М.А.Аўэзава" (Афіцыйны сайт)

Меню раздзелу

Профільнае навучанне

Профільнае навучанне – гэта сістэма арганізацыі адукацыйнага працэсу на аснове дыферэнцыяцыі і індывідуалізацыі навучання, якая дазваляе разам з атрыманнем вучнямі якаснай агульнай сярэдняй адукацыі забяспечыць адпаведныя ўмовы для паспяховага прафесійнага самавызначэння і паўнавартаснай сацыялізацыі з улікам іх здольнасцей, схільнасцей і інтарэсаў.

У 2018/2019 навучальным годзе ў ДУА «Сярэдняя школа № 143 г. Мінска імя М. Аўэзава» на III ступені агульнай сярэдняй адукацыі функцыянуюць 10"А" і 11"Б" класы ваенна-патрыятычнага профілю па кірунку «Бяспека жыццядзейнасці».

Дадатковую інфармацыю па профільным навучанні можна даведацца на сайтах камітэта па адукацыі мінгарвыканкама i упраўлення па адукацыі адміністрацыі Заводскага раёна г. Мінска.