Прыём у 8-ы i 10-ы класы - ДУА "Сярэдняя школа №143 г.Мінска ім. М.А.Аўэзава" (Афіцыйны сайт)

Меню раздзелу

Прыём у 8-ы i 10-ы класы

Правілы прыёму ў класы ваенна-патрыятычнага профілю

У 2020/2021 навучальным годзе ажыццяўляецца набор

• у 8-е дапрофiльныя класы па кірунку «Бяспека жыццядзейнасці»
  • у 10-я класы ваенна-патрыятычнага профілю па кірунку «Бяспека жыццядзейнасці»

Спецыялізаваныя класы функцыянуюць у школе з 2001 года на падставе трохбаковага дагавора паміж Заводскім раённым аддзелам па надзвычайных сітуацыях г. Мінска, Універсітэтам грамадзянскай абароны МНС Рэспублікі Беларусь і Дзяржаўнай установай адукацыі "Сярэдняя школа №143 г. Мінска імя М. Аўэзава".

Заняткі па спецыяльных дысцыплінах праводзяцца ў аўдыторыях і манежы Універсітэта грамадзянскай абароны МНС Рэспублікі Беларусь, а таксама ў пажарнай аварыйна-выратавальнай часці №3 Заводскага РАНС г. Мінска.

Па заканчэнні школы навучэнцы атрымліваюць пасведчання аб завяршэнні навучання па кірунку «Бяспека жыццядзейнасці».

Залічэнне навучэнцаў у 8-й допрофильный і 10-ы профільны клас праводзіцца на конкурснай аснове:

• адзнакі не ніжэй 7-мі балаў па профільных вучэбных прадметах (фізіка, матэматыка);
  • сярэдні бал пасведчання аб агульнай базавай адукацыі - не ніжэй за 6;
  • група здароўя па фізічнай культуры – асноўная, падрыхтоўчая.

Тэрміны падачы заявы з 12.06.2020 па 25.08.2020.

Пры паступленні ў 10-ы клас ваенна-патрыятычнага профілю бацькі (або асобы якія іх замяняюць) падаюць наступныя дакументы:

• Заяву аднаго з бацькоў або законнага прадстаўніка (пішацца на бланку школы)
  • Пашпарт дзіцяці і яго копію
  • Пасведчанне аб агульнай базавай адукацыі
  • Пашыраная медыцынская даведка
  • Характарыстыка з месца вучобы
  • 2 фота 3х4 без кутка
Прыём дакументаў праводзіцца ў кабінеце 1-15 (на першым паверсе):
Панядзелак, серада     с 15.00 до 20.00
Аўторак, чацвер, пятніца с 08.00 до 13.00